8 մայիսի 2026 - 17:35 AMT
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության նախընտրական ցուցակը գլխավորող Նարեկ Կարապետյանը քարոզարշավի ընթացքում անդրադարձել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հասցեին «սնկի» թեմային։
«Սունկ կերե՞լ է, թե չի կերել․ պետք է ուսումնասիրենք: Դատարանը պետք է ուսումնասիրի։ Ինձ թվում է՝ բաց դատ պետք է լինի, դատարանը ուսումնասիրի՝ սունկ կերե՞լ է, թե չէ, 1 տոննա՞, թե ինչքան է կերել և որ պահերին է սունկ կերած եղել»,-ասել է Կարապետյանը, հայտնում է Aysor.am-ը:
Նա կատակել է, որ երբ «Ֆեյսբուք» է մտնում, ենթադրում է, թե ինչ-որ բանի ազդեցություն առկա է. «հուսով եմ՝ դա սունկն է»։