Հունիսի 7-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրությունների քվեարկության օրը ընտրատեղամասերի հարակից տարածքներում կգործեն մի շարք սահմանափակումներ, հայտնում է Ներքին գործերի նախարարությունը:
Նշվում է, որ քվեարկության օրը տեղամասային կենտրոններին հարող մինչև 50 մետր շառավղով տարածքներում արգելվելու է խմբերով հավաքվելը, իսկ մուտքերին հարակից հատվածներում չի թույլատրվելու տրանսպորտային միջոցների կուտակում՝ ընտրական գործընթացի բնականոն կազմակերպումն ապահովելու նպատակով։
Նախարարությունից հայտնել են, որ ընտրատեղամասերի տարածքներում հասարակական կարգի պահպանությունն իրականացվելու է ոստիկանության ծառայողների կողմից, որոնք ծառայություն են իրականացնելու տեղամասային կենտրոններում՝ անկախ ընտրական հանձնաժողովների լրացուցիչ պահանջներից։
ՆԳՆ-ն քաղաքացիներին կոչ է արել պահպանել սահմանված կանոնները և նպաստել ընտրական գործընթացի խաղաղ, անվտանգ և անխափան անցկացմանը։