Մի քանի տեղամասերից ահազանգեր ենք ստացել տեխնիկական խնդիրների մասին, Իրավիճակային կենտրոնը բոլոր ահազանգերով, մամուլում հրապարակվող խնդիրներով զվաղվում է, հայտարարել է ԿԸՀ նախագահ Վահագն Հովակիմյանը, հայտնում է Panorama.am-ը:
«Չի կարող լինել խնդիր, որը չլուծվի։ Մի քանի տեղամասերից ահազանգեր ենք ստացել տեխնիկական խնդիրների մասին։ Օրինակ, տեխնիկական սարքը տպագրում է կտրոնը, որի վրա ընտրողի համարն է, բայց տպագիր ցուցակում այլ համար է։ Հանձնարարել ենք նման դեպքերում ընտրողը ցուցակում իր անվան դիմաց ստորագրի»,-ասել է նա:
ԿԸՀ նախագահը նաև նշել է, որ քվեարկության ընթացքում գրիչ օգտագործելը չի թույլատրվում, և դրա անհրաժեշտությունը չկա։
«Եթե որևէ նշում լինի ծրարի, քվեաթերթիկի վրա, անվավեր է համարվելու»,-ասել է նա:
Հովակիմյանի խոսքով՝ քվեարկության մեկնարկից հետո ընտրական գործընթացը բնականոն է ընթանում, բոլոր ընտրատեղամասերը ժամը 07.00-ից սկսել են իրենց աշխատանքը, իսկ ժամը 08.00-ից սկսել են ընդունել ընտրողներին, հայտնում է Radar Armenia-ն: