18 հուլիսի 2026 - 13:51 AMT
Պատմության մեջ առաջին անգամ եվրագավաթներում հանդես եկող հայկական բոլոր ակումբները հաղթահարել են որակավորման առաջին փուլի արգելքը։ Հայաստանի չեմպիոն «Արարատ-Արմենիան» Չեմպիոնների լիգայի որակավորման առաջին փուլի երկխաղյա դիմակայությունում առավելության է հասել լատվիական «Ռիգայի» նկատմամբ (2:0, 2:3)։ Երևանյան ակումբի հաջորդ մրցակիցը կլինի իռլանդական «Շեմրոք Ռովերսը»։
Կոնֆերենցիաների լիգայի որակավորման առաջին փուլում «Փյունիկը» երկու անգամ հաղթել է Մալթան ներկայացնող «Մարսաշլոկին» (3։0, 1։0), իսկ «Ալաշկերտը» հետխաղային 11-մետրանոցներով առավելության է հասել ղազախական «Ելիմայի» նկատմամբ (1:1, 2:2, 11մ՝ 6։5), գրում է Factor.am-ը:
«Փյունիկի» հաջորդ մրցակիցը կլինի հունգարական «Դեբրեցենը», իսկ «Ալաշկերտը» կմրցի ռումինական «Կլուժի» հետ։
Կոնֆերենցիաների լիգայի որակավորման երկրորդ փուլից պայքարին կմիանա նաև Հայաստանի գավաթակիր «Նոան», որը երկխաղյա դիմակայություն կանցկացնի մոլդովական «Զիմբրուի» դեմ։