Բրունեյի պատկերասրահում անցնում է Արևելքի ու Աֆրիկայի ուսումնասիրման դպրոցի կազմակերպած անսովոր ցուցահանդեսը: «Իմ թանկագին եղբայր. Հայերը Թուրքիայում 100 տարի առաջ» ցուցահանդեսը թույլ կտա այցելուներին ծանոթանալ 100 տարի առաջ Թուրքիայի ատարածքում բնակվող հայերի կյանքի հետ մայիսի 1-ից մինչև հունիսի 24-ը:
Ցուցահանդեսում ներկայացված են բացիկներ, դրոշմանիշներ և Օռլանդո Կոլումելոյի լուսանկարները, որոնք պատկերում են հայերի կյանքը Օսմանյան կայսրությունում 1900-1910թթ.:
Բացիկները թողարկվել են անցած դարասկզբին Օսմանյան կայսրությունում: Դրանց վրա պատկերված են հայկական եկեղեցիներ, դպրոցներ, հայերին պատկանող գործարաններ, հյուրանոցներ, ռեստորաններ Կոստանդնուպոլսից մինչև փոքր թուրքական գյուղեր: Ցուցահանդեսում ներկայացված են նաև տեղեկություններ և հայկական մշակույթի ժառանգությունը, որ գտնվել է Եվրոպայում, մասնավորապես Լոնդոնում:
Շուրջ 500 նման բացիկներ են ներկայացվել նմանատիպ ցուցահանդեսում, որ անցել է Ստամբուլում և որի կազմակերպիչն էր թուրք պատմաբան ու հրատարակիչ Օսման Կոկերը, որը գիրք է հրատարակել, նվիրված այդ բացիկների հավաքածուին: Ցուցահանդեսը ներկայացվել է նաև Ժնևում, Փարիզում, Մյունխենում, Ֆրանկֆուրտում ու Երևանում:
Երևանյան ցուցահանդեսը կայացավ սեպտեմբերի 15-ին «Մոսկվա» կինոթատրոնում: Բացմանը ներկա էր Օսման Կոկերը: