19 հոկտեմբերի 2010 - 19:39 AMT
Ֆինանսիստների ու բանկատերերի համահայկական խորհրդաժողովում փորձի փոխանակությունը սկիզբ կդնի նոր նախագծերին
«Մենք հետաքրքրված ենք Հայաստանի հետ փորձի փոխանակության և ֆինանսների ու արդյունաբերության ոլորտներում համագործակցության հարցում»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին ասել է «Cedarpeak» հոլդինգի ղեկավար Ալեն Բալյանը, որը մասնակցում էր Երևանում Ֆինանսիստների ու բանկատերերի համահայկական առաջին խորհրդաժողովին:
Մասնավորապես, նա Հայաստանում ներդրումների համար հետաքրքիր է անվանել ֆինանսների և ապահովագրության ոլորտները: «Ներկա պահին մենք հետագա ծրագրերի մշակման համար հետազոտում ենք հայկական շուկան և երկրի օրենսդրությունը»,- ավելացրել է նա:
Ընդ որում, Ալեն Բալյանն ասել է, որ Սփյուռքի նախարարությունը խիստ շահագրգռված է Սփյուռքի ներկայացուցիչների միջև երկխոսության կազմակերպման գործում: Նա գտնում է, որ խորհրդաժողովի մասնակիցների միջև կարծիքների և փորձի փոխանակությունը սկիզբ կդնի նոր նախագծերին:
Ֆինանսիստների ու բանկատերերի համահայկական առաջին խորհրդաժողովը կայացավ հոկտեմբերի 17-ից 19-ը Երևանում: Միջոցառման կազմակերպիչներն էին Հայաստանի Սփյուռքի նախարարությունը` Հայաստանի Կենտրոնական բանկի և Հայաստանի Բանկերի միության հետ համատեղ: