4 դեկտեմբերի 2010 - 14:16 AMT
ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի (ՀՏՄՊՊՀ) որոշման դեմ «Լուսակերտի տոհմային թռչնաֆաբրիկա» ՍՊԸ-ի հայցով դատական նիստը տեղի կունենա դեկտեմբերի 25-ին, հայտարարել է ֆաբրիկայի տնօրեն Մինասե Եփրեմյանը: «Մենք չենք մուծել տուգանքը, քանի որ համաձայն չենք հանձնաժողովի որոշման հետ»,-ասել է նա դեկտեմբերի 4-ին տեղի ունեցած մամլո ասուլիսում:
ՀՏՄՊՊՀ 5 մլն դրամով տուգանել է «Լուսակերտի տոհմային թռչնաֆաբրիկա» ՍՊԸ-ին անբարեխիղճ մրցակցության համար: Այդ առնչությամբ թռչնաֆաբրիկան հայց է ներկայացրել ընդդեմ ՀՏՄՊՊՀ որոշման: