ԵԱՀԿ Խորհրդարանական Վեհաժողովի հերթական նիստը տեղի կունենա գալիք տարվա մայիսին Բաթումիում, հաղորդում են վրացական լրատվամիջոցները: Նիստին կմասնակցեն մոտ 200 պատգամավորներ:
Այսօր ԵԱՀԿ ԽՎ նիստի անցկացման տեխնիկական հարցեր են քննարկել Վրաստանի խորհրդարանի աշխատակազմի ղեկավար Դավիթ Ջանիաշվիլին և ԵԱՀԿ ԽՎ գլխավոր քարտուղար Սպենսեր Օլիվերը:
«Այսօրվա հանդիպմանը մենք քննարկեցինք 2012թ. մայիսին Բաթումիում ԽՎ նիստի անցկացման տեխնիկական հարցերը: Մեր հյուրերը տեղում կծանոթանան առկա ենթակառուցվածքին»,- ասել է Ջանիաշվիլին: